Przejdź do treści
Telefon +48 32 360-68-17
Zadzwoń: +48 32 360-68-17

Bramy i ogrodzenia - Śląskie
kowalstwo artystyczne, bramy automatyczne, ogrodzenia kute

 

BRAMY OGRODZENIA KUTE - SPOSOBY WYKONANIA

  • bramy, ogrodzenia, balustrady kute – konstrukcja oparta jest na profilu stalowym oraz/lub pełnym pręcie i płaskowniku. Elementy ozdobne wykonujemy poprzez rozgrzewanie stali i tradycyjne kucie. Wszystkie części pędów roślin (wino, bluszcz, róże itp.) oraz nietypowych elementów wykończeniowych wykonujemy ręcznie.
  • bramy, ogrodzenia, balustrady ozdobne z elementów kutych – konstrukcja oparta jest na profilu stalowym oraz/lub pełnym pręcie i płaskowniku. Częścią ozdobną są tu „elementy kute” jak groty, tralki, rozety, kule, liście, kwiatki. Korzystamy wyłącznie z elementów kutych (nie odlewów) produkowanych w Polsce i Europie. Co daje nam gwarancję wysokiej jakości.

 

ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE

 

Najlepszym znanym obecnie sposobem zabezpieczenia naszej bramy ogrodzenia balustrady jest ocynkowanie ogniowe. Proces ten polega na wytrawianiu materiału w kwasach i zanurzaniu w płynnym cynku(około 450 st.C). Powoduje to, że cynk (który jest mniej podatny na utlenianie niż stal) przylega do stali i zabezpiecza ją. Ocynkowanie jest świetną metodą zabezpieczenia naszych elementów, jednak nie powinien być traktowany jako powłoka ozdobna. Bramy ogrodzenia ocynkowane powinny być dodatkowo pokryte warstwą lakieru. Można malować farbami na mokro lub proszkowo.

 

 

MALOWANIE

 

Bramy ogrodzenia i inne elementy, malujemy poprzez natrysk pneumatyczny bardzo dobrymi farbami i lakierami podkładowymi i wykończeniowymi. Wszystkie czynności malarskie poprzedzamy starannym odtłuszczeniem materiału.

Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, możemy nasze wyroby poddać procesowi piaskowania.

 

 

MALOWANIE PROSZKOWE

 

Współpracujemy z firmami które malują nasze bramy ogrodzenia metodą proszkową, polega to na tym, że: specjalna farba nakładana jest elektrostatycznie na materiał, następnie wygrzewana w piecu. Daje to wspaniałe efekty porównywalne z lakierowaniem samochodów.

 

 

MOCOWANIE BRAM PRZESUWNYCH

 

Bramy przesuwne samonośne można mocować na kilka sposobów:

  • kotwy chemiczne: polega to na wywierceniu w fundamencie otworów, oczyszczeniu ich oraz wstawieniu śruby montażowej za pomocą specjalistycznego kleju montażowego.
  • kotwy stalowe stosuje się jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwalają na zastosowanie kotwienia chemicznego.
  • wstawienie w fundament blach montażowych (świetne rezultaty) jeżeli inwestor, przed wylaniem fundamentu skonsultuje się z montażystą

 

BRAMY DWUSKRZYDŁOWE, FURTKI – SPOSÓB MONTAŻU

 

Bramy skrzydłowe i furtki montujemy za pomocą np. zawiasów toczonych, dołączenie śruby powoduje możliwość regulacji technologicznej.

Zawiasy można mocować do słupków za pomocą:

  • specjalnych płaskowników wstawionych na etapie murowania słupków
  • specjalnych śrub
  • dodatkowych profili montażowych

GODZINY OTWARCIA

SZYBKI KONTAKT

Copyright © 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności | Inne
Jesteś naszym 284189 gościem.